Коротка методичка по написанню тез на конференцію “Освіта та наука-2021”

На початку квітня цього року відбудеться конференція студентів та аспірантів університету «Освіта та наука-2021». Команда НТСА залишає вам невеличкий гайд як написати та подати тези на конференцію. Призначено, для тих, хто займається цим вперше та для тих, хто знайде щось нове при написанні власних наукових доробків.

1. Обери напрямок.

Їх багато, ну дуже, тому треба визначитися з тим, який ти хочеш дослідити. Це може бути історія України, всесвітня історія, міжнародні відносини, етнологія, спеціальні історичні дисципліни й так далі.

2. Обери тему та її назву.

Після виконання першого пункту обери тему, яку ти маєш бажання висвітлити. Від теми та її назви залежить дуже багато (література по темі, завдання, який ти охарактеризуєш в тезах), тож з цим потрібно визначитися правильно. Якщо пишеш курсову, або ж бакалаврську, або ж магістерську, обери один з її розділів чи аспектів та зроби тези як апробацію свого дослідження.

3. Знайди літературу.

Джерельна база — вагомий фактор в твоєму дослідженні, незалежно від того, чи це тези на 2 сторінки чи магістерська на 60–80. Тому шукай літературу, яка відповідає твоєму пункту 2. Бібліотека, книгарні, сусіди в гуртожитку — місць безліч. Дієвим та простим засобом пошуку звичайно є інтернет. Залишаємо Вам одні з безліч посилань, де можна знайти літературу по історичній тематиці:

· Чтиво

· Діаспоріана

· Національна бібліотека імені В. І. Вернадського

· Репозитарій НПУ

4. Визначся з структурою тез.

Коли ти виконав перші три пункти, ти вже маєш певне уявлення, що в тебе є та як з цим працювати. Але головне, на суб’єктивну думку авторів, визначити побудову змісту твоїх тез. Наприклад, в нас є тема «30 років незалежності України: історичний екскурс». Її можна висвітлити абсолютно по-різному:

· дослідити хронологію здобуття української незалежності;

· проаналізувати події 1991 року, коли було проголошено незалежність України;

· охарактеризувати новітню українську історію за 30 років в контексті незалежності;

· і ще безліч підходів до однієї теми;

Обирай сам — як, на твою думку, ти зможеш продемонструвати суть свого дослідження, якими шляхами в цьому плані скористаєшся.

Ще коли ми говоримо про структуру, важливим атрибутом дослідження є вступ та висновки. У вступі ти маєш зазначити, чому ця тема актуальна, показати мету твого дослідження та завдання, поставлені тобою у відповідності до мети. У висновках ти вже демонструєш результати виконання поставленої мети та завдань.

6. Пиши.

Вступ, основну частину, висновки. В залежності від власної структури, в тебе є карт-бланш щодо того, с чого почати. В основному, всі йдуть в хронологічному порядку, проте в кожного можуть бути свої підходи та бачення.

7. Не забувай про посилання на літературу.

В епоху існування академічної доброчесності це досить важливо. Здебільшого, посилання роблять у квадратних дужках, де перша цифра відповідає номеру джерела у списку використаної літератури, а друга — номеру сторінки відповідного джерела. До прикладу «[8, с. 79]».

8. Узгодь тези з науковим керівником.

Починаючи від теми, закінчуючи готовими тезами. Науковий керівник висловить свої побажання та рекомендації щодо змістовного, стилістичного та інших аспектів твоїх тез.

9. Відправ тези на пошту та заповни заявку.

Google-форма для заявки

Пошта для відправлення тез — history.ntsa@gmail.com

Дедлайн — до 24 березня.

Тобі відправлять підтвердження отримання заявки та тез.

10. Підключайся до пленарного засідання конференції «Освіта та наука-2021»

Засідання відбудеться 7 квітня у Google Meet, точний час буде повідомлений пізніше. Там ти почуєш доповіді інших студентів, якщо буде бажання та час, зможеш виступити і ти.

Наука — це не так важко, як здається на перший погляд, але й водночас цікаво та корисно. Тому обирай свою тему, пиши, подавай тези та бери участь в конференції «Освіта та наука-2021»!

Анонси, новини, пропозиції

Щоб стати автором нашого студентського науково-популярного журналу, пишіть сюди.

Якщо маєте бажання виступити на лекторії 15х4 та розповісти у рамках 15 хвилин про свою улюблену та цікаву тему — пишіть сюди.

Ідеї, побажання, пропозиції, зауваження, щось п’яте — залишайте тут.

НТСА в Telegram

НТСА в Facebook

НТСА в YouTube

--

--

Студентський науково-популярний журнал ІФ

Студентський науково-популярний журнал Історичного Факультету є оцифрованим оглядом продуктивності та активності студентського життя.